Co należałoby odwiedzić w Laosie, pomimo braku tradycyjnych atrakcji turystycznych?

Posted on 03/10/2022 8:01am

Ten kraj należy do najbiedniejszych oraz najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Tylko mała część zamieszkujących ten obszar 6 milionowej ludzkości zamieszkuje w niewielkich oraz nielicznych miastach, reszta natomiast funkcjonuje w nieskomplikowanych (przy czym wielokrotnie bardzo malowniczych) wsiach i para się przede wszystkim uprawianiem ryżu.
fajerwerki w sylwestra


Ponton górski


W Laosie żyje sto kilkadziesiąt różnorodnego typu grup etnicznych mających własną tradycję, kulturę, własne zwyczaje czy też język. Najważniejszą religią jest buddyzm obyczajów Therawady, ale animalizm jest nie mniej często praktykowany, przede wszystkim w ciężej dostępnych obszarach. Laos jest krajem bardzo górzystym, a większą część jego powierzchni porasta dzika roślinność, w tym również dziewicza dżungla. Laos przecina struktura rzek, nade wszystko Mekongu i jego dorzeczy. W większości z nich pod nieobecność asfaltowych tras, znajdują się istotne trakty transportowe. Komunikacja lądowa jest bardzo trudna przez wzgląd na brak lub niezwykle niewielką ilość dróg.


W Laosie nie ma typowych atrakcji turystycznych na miarę Angkoru w sąsiedniej Kambodży, czy też pięknych rajskich plaż, przy czym parę miejsc na pewno rzeczywiście zasługuje na specjalną uwagę. Przede wszystkim Luang Prabang, zatem jedna z najpiękniejszych miejscowości na obszarze całej południowo-wschodniej Azji. W Champasak można podziwiać ruiny świątyni zbudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w pobliżu Phonsavan warto również obejrzeć enigmatyczne Plain of Jars.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające informacje na ciekawiący Cię dział. Wejdź do kolejnego tekstu oraz czytaj wpis widowiska laserowe.

Największą atrakcją Laosu jest jego nieprzeciętnie piękna i dzika przyroda.
Z tego też powodu nie można by tu pominąć trekkingu w górach, w północnej części kraju spływu Mekongiem albo paru dni słodkiego leniuchowania na leżaku w krainie 4 tysięcy wysp na południu.

Tags: funk, szlaki, raj