Co nam daje własne konto na serwisach typu BiblioNETka.pl?

Posted on 16/11/2020 8:47am

W dobie internetu powstaje dużo przeróżnego rodzaju serwisów społecznościowych. Prócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje też wiele takich, które są tworzone dla osób z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które lubią kucharzyć, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W tym tekście chciałabym wam trochę przybliżyć serwisy tematyczne dla osób kochających czytać.


przeglądanie książki
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Co nam przynosi założenie konta w takim serwisie? Jakie to może przynieść pożytki? O tym wszystkim poniżej. Przede wszystkim portale tego rodzaju przynoszą nam możność kontaktu z innymi molami książkowymi z całej Polski (a nieraz nie tylko). Można wymieniać się wiadomościami, poglądami, omówieniami a nawet samymi lekturami. Wystarczy dołączyć interesującego nas mola do kręgu znajomych, i już możemy posłać wiadomość. Posiadamy również możność obserwacji interesujących nas czytelników.

W zalewie otaczających nas tekstów trudno jest odnaleźć naprawdę pomocne informacje. Z tego powodu jeżeli interesuje Cię ten post, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Widzimy w takim przypadku co aktualnie czytają bądź którą książkę chcieliby przeczytać.


Na swym koncie mamy szansę tworzyć prywatne półki, dla przykładu z tytułami lektur do przeczytania bądź już przeczytanych. Przeczytaną publikację oceniamy stosowną liczbą gwiazdek (w zależności jak bardzo się nam podobała bądź nie spodobała). Można także dołączyć osobistą opinię na temat przeczytanej lektury widoczną dla wszystkich czytelników albo prywatną adnotację.

Nie będziemy już mieć kłopotu wchodząc do księgarni bądź biblioteki z przypomnieniem sobie co też w ostatnim czasie chcieliśmy przeczytać, bowiem wszelkie tytuły znajdują się na odpowiednich wirtualnych półeczkach. Fajną opcją jest też możliwość dodawania cytatów, gromadzenia ich na swoim koncie jak też opcja dodawania pojedynczych autorów do kręgu ulubionych. Każda z publikacji ma oficjalną recenzję w portalu jaką możemy sprawdzić zanim wybierzemy się do księgarni lub książnicy. W serwisach tego rodzaju zamieszczanych jest również sporo zajmujących artykułów tematycznych a także rozmów z autorami. Jeżeli natomiast sami jesteśmy początkującymi autorami możemy spróbować swych mocy w dość licznych konkursach literackich publikowanych w tego typu miejscach.

Zatem jeśli jesteś autentycznym molem książkowym nie czekaj, przystąp do grona czytelników z całego kraju.

Tags: książki, literatura, czytanie