Co to jest broń ASG i jakie są jej rodzaje?

Posted on 11/02/2022 7:40am

Air Soft Gun albo w inny sposób ujmując replika broni palnej w skali 1:1, które mogłyby strzelać najczęściej przy pomocy plastikowych kulek 6 mm (BB) o wadze najczęściej 0,11 do 0,43 gram.


Zazwyczaj jednak napotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.
reżyser
Author: Sludge G
Source: http://www.flickr.com


Dom o Zielonych Progach


Nieczęsto natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Takie repliki są wykorzystywane w czasie rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają systemy, które przybliżają ich funkcjonowanie do realnych odpowiedników. Chodzi tu o hop-up (podkręcanie kulki tak, żeby leciała po możliwie płaskiej trajektorii) i tzw. Blow-Back (ruch zamka powinien być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka imitującego zachowanie realnej broni). Repliki ASG zaliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu piłeczki jest wykorzystywane skompresowane powietrze albo gaz.


ból
Author: Thanh Liêm
Source: http://www.flickr.com


Nie klasyfikowane są one jako broń, w przeciwieństwie do przykładowo wiatrówek, ponieważ wylotowa siła piłeczki ASG jest niezwykle mała. Są trzy kategorie replik ASG.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu podobne wiadomości.

Występują repliki sprężynowe, które wielokrotnie są najmniej kosztowne. Istnieją repliki ASG gazowe oraz repliki elektryczne, które przeważnie są najdroższe. W wypadku tego rodzaju broni potocznie nazywanej elektryk, przeważnie są to repliki długiej broni, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest jedynym wyjątkiem w kwestii zestawienia systemu replik elektrycznych z ogólną ideą funkcjonowania wersji sprężynowych. Repliki elektryczne rodzaju ASG cechują się tym, że posiadają możliwość prowadzenia ognia ciągłego, posiadają także duży zasięg i charakteryzują się szybkostrzelnością. Odmienne, również napotykane wyjaśnienie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.
W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu "green gus'u" Jest to propan z małą domieszką silnikowego oleju. Może być także wykorzystany tu CO2. W tym przypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się porcji gazu, która jest dozowana przez zawór.

Tags: gry, koszt, raj