Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą odpowiednie na taras? Jak urządzić te dwa miejsca, jakie proporcje zachować?

Posted on 29/08/2018 5:59pm

Meble ogrodowe są nieodłączną składową każdego ogrodu, a także tarasu. Taras jednakże nie jest tym samym, co ogród, a sporo ludzi na to nie zważa. Czy meble, które zakupujemy do ogrodu będzie pasowało także na taras?


W sprzedaży jest bardzo wiele ciekawych sprzętów, szeroki asortyment towarów w różnorodnych cenach sprawia, iż każdy klient może sobie pozwolić na tego typu meble. Mamy więc sprzęty z plastiku, tanie, bardziej rozpropagowane, lecz dosyć szybko się niszczące, meble drewniane, również często kupowane, trwalsze, szlachetniejsze, meble z wikliny coraz chętniej wybierane. Są też inne modele jak meble z rattanu czy meble z metalu. To czy dany rodzaj wpasuje się do danego ogrodu zależy od różnych rzeczy. Jak wybrać meble na taras? Przy kupnie mebli na taras najbardziej istotne to wziąć pod uwagę architekturę całego budynku, gdyż meble (fotele designerskie softline na damnet.pl) koniecznie powinny przy nim dobrze wyglądać.

Huśtawka ogrodowa srebrna
Author: Praktikera
Source: Praktikera
Liczy się także wielkość tarasu. Na mniejsze warto kupić mniejszych rozmiarów składane krzesła oraz niewielki stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania więcej miejsca to wokół stołu o dużych rozmiarach możemy postawić większe krzesła z dużymi oparciami. Na sporym tarasie możemy także zdecydować s oferowane przez meble.pl (oferowane przez meble.pl)e jak oferowane przez Natomiast meble do ogrodu powinny pasować do stylu ogrodu. Jeżeli nasz ogród wpisuje się w styl naturalistyczny to nie decydujmy się na meble plastikowe. Tak samo, jak preferujemy nowy styl powinniśmy zapomnieć o meblach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego perfekcyjnie wpasowują się sprzęty z aluminium, gdyż są lekkie oraz nowocześniejsze. Tak samo jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinno się wstawiać obszernych foteli albo dużych rozmiarów stołu. Musimy zastanowić się nad proporcjami, to one są najważniejsze.


Meble ogrodowe warto ustawiać na twardym podłożu, gdyż na darni będą wchodzić w ziemię. Jeżeli mamy duży ogród możemy zaaranżować go bardzo ciekawie. Przede wszystkim poza miejscami do siedzenia powinniśmy pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe świetnie się prezentują a przy tym miło się w nich spędza czas. Jeżeli mamy dzieci warto pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.

Tags: taras, trawa, meble, styl, fotel