Czy warto na urlop wybrać się w góry w Polsce?

Posted on 12/07/2018 12:40am

Tylko się obejrzymy, a lada dzień przyjdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Przecież nie wszystkie państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Owszem, można wybrać zwiedzanie obcych państw, jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - gorąco zachęcamy do pozostania w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Aktualnie, drogi szybkiego ruchu i autostrady poprowadzą nas do wszelakich miejsc w Polsce. Bez przerwy powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.


Do odwiedzin polskich terenów zachęcić nas też mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.


góry w Polsce
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
A może by tak tego roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, promenadach i zdecydować się na wyjątkowe góry w Polsce Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, lecz jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba. Nadzwyczajne widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, jak także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na niezapomniany wypoczynek - oferty na agroturystykę.


Wielkie wrażenie sprawia na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Rwące ruczaje zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a zielona łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą. ruszajwpolske.pl/miasta/karpacz/noclegi/2,index.html


polskie góry
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Odwiedzając wszelakie zakątki Polski z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.


Proponujemy więc aby już dziś rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, pełnym wygód hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy imponującą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.