Czym kierować się podczas wyboru sali lub restauracji na różnego rodzaju uroczystości? Na co zwrócić uwagę?

Posted on 22/06/2018 7:00am

Planujemy jakieś ważne wydarzenie i nie chcemy robić przyjęcia w domu, jedynie zorganizować coś w restauracji. Jak zwykle przy tej okazji mamy dylemat, które miejsce wybrać? Czym kierować się przy wyborze takiego lokalu?. Z reguły poszukiwania rozpoczynamy gdzieś blisko nas, jest to spowodowane tym, aby wszyscy goście mogli spokojnie dojechać.

Żeby nie zabrało im to bardzo dużo czasu. Tak dzieje się w przypadku małych imprez, jeżeli natomiast chodzi o ślub, tu sytuacja jest zgoła inna. W związku z tym, że zapewniamy gościom nocleg, miejsce na wesele czasem wybierane jest gdzieś dalej od domu. Tym bardziej, iż z reguły jest to większa impreza, na jakiej jest dużo osób z różnych stron naszego kraju, albo świata. W takim momencie więc nie da się wszystkich zadowolić i zawsze ktoś będzie musiał przyjeżdżać z daleka. Dlatego też, gdy organizując wesele Lubin zwróci naszą uwagę idealną salą (choćby w restauracji Stare Mury), nic nie stoi na przeszkodzie by właśnie tam przygotować przyjęcie, nawet jeżeli jest to daleko od naszego domu.

restauracja z okrągłymi stolikami
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Następną rzeczą jest ilość miejsc, odnośnie bardzo rozbudowanych przyjęć może to być informacja kluczowa, a często dyskwalifikująca niektóre miejsca. Dajmy na to, gdy marzy nam się idealna restauracja Lubin pewnie posiada całą masę małych lokali w ofercie, jednak tych, które mogą pomieścić na przykład 200 osób, na pewno nie ma już tak dużo. Z tego powodu też, kiedy przyjecie jest naprawdę spore trzeba sprawdzić jak przedstawiają się możliwości danych miejsc. Może się okazać, iż nasze wymogi odnośnie powierzchni samego miejsca spełnia tylko parę restauracji (my polecamy www.staremury.eu/). W takim wypadku możliwości wyboru są ograniczone. Znaczenie prościej jest przygotować spotkanie w restauracji jedynie dla bliskiej rodziny. Często w tego typu miejscach mogą bez problemu odbywać się dwa czy trzy przyjęcia jednocześnie, nie kolidując ze sobą w żadnym razie.Istotną kwestią jest rzecz jasna cena. Dobrze żeby takie miejsce posiadało już w ofercie zróżnicowane menu do wyboru, w innym przedziale cen. W takim wypadku możemy zdecydować się na coś w naszym budżecie. Ważna jest też informacja dotycząca alkoholu. Idealnie gdyby można było zamówić trunki we własnym zakresie. W takim wypadku możemy znaczenie zmniejszyć koszty kupując przykładowo w hurtowni z alkoholami. Prócz tego warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju inne usługi oferuje dany lokal w cenie wynajmu. Czy trzeba dodatkowo zapłacić za udekorowanie sali, za bukiety na stołach, lub dostęp do sali z bilardem. Dobrze jest te rzeczy sprawdzić.

Tags: przyjęcie, ślub, impreza, restauracja, koszty, lokal