Fotograf ślubny musi być niewidoczny dla gości

Posted on 11/11/2018 7:27am

Zobaczmy co może nam dać fotograf ślubny. Ślub to jedno z tych zdarzeń, które chcemy mieć uwiecznione na fotografiach, tak żeby mieć szansę do niego powracać wciąż, gdy złapie nas na to chęć.
fotografia
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie chcemy, by fotograf (zobacz http://angelka.pl/kontakt/) ślubny okazał się jak najwspanialszy we własnym zawodzie, żeby oferował nam interesujące fotografie, robione w najwyższej jakości, by zaproponował nam ciekawe pomysły na wykonanie sesji, ale także by nie okazał się widoczny podczas robienia własnego zadania na naszym weselu. Tak naprawdę odpowiedni fotograf to ten, który ma szansę nam dać fantastyczne zdjęcia, lecz jednocześnie jest tak dyskretny, że nie zwrócimy na niego większej uwagi, przez co także nasi goście będą się czuli odpowiednio wyluzowani i nieskrępowani.

Towarzyszy nam przez większość czasu

Fotograf zazwyczaj towarzyszy młodej parze od momentu ubierania się, aż do rana, a często jeszcze po weselu styka się z nimi podczas sesji. Przez to właśnie należy czuć, że mamy z nim dobry kontakt, że uważamy podobnie oraz że wysłuchuje on tego, co pragniemy mu przekazać.


sesja plenerowa
Source: epena.pl
Dodatkowo powinien on nie tylko wychwytywać te najważniejsze chwile, które powinny okazać się zatrzymane, jak błogosławieństwo, wypowiadanie przysięgi czy oczepiny, lecz również musi cały czas uważnie obserwować gości, tak by wyłapywać spontaniczne zachowania oraz zabawy, bo jedynie wówczas będzie mógł dać urok i atmosferę danego wesela. Przez to im znaczniejsze doświadczenie będzie on tu [pokazywał, tym mocniej będziemy zadowoleni z jego propozycji.

Spójrzmy na różne propozycje

Trzeba przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przypatrzeć się różnorakim ofertom, sprawdzić przynajmniej kilka różnych portfolio, gdyż tylko wówczas będziemy posiadali gwarancję, że wzięliśmy tego fotografa, który idealnie wypełni naszą wizję. Nie ma się tu co spieszyć, bo przecież zdjęcia te mają okazać się dla nas pamiątką na całe nasze życie.

Tags: zdjęcia, fotografie, wesele, portfolio