Jak dobrać właściwe dekoracje kościoła?

Posted on 21/06/2018 9:29pm

Kościół to najważniejsze miejsce podczas ślubnych. To właśnie w tym miejscu, w świątyni, młoda para przysięga być sobie wierną i żyć w miłości do końca swoich dni. Dlatego dobrze jest zadbać o właściwą oprawę i zdecydować się na naprawdę efektowne dekoracje kościoła, by nadać wszystkiemu niezwykłego klimatu. Jak wobec tego dobrać idealne ozdoby?


dekoracje kościoła
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Nadrzędnym zadaniem jest dostosowanie ozdób do charakteru świątyni. Inaczej udekorujemy mały, urokliwy kościołek, inaczej zaś monumentalny budynek, który urzeka samym ogromem przestrzeni. Starodawne kościoły wymagają bardziej standardowych ozdób, a w zbudowanych w nowoczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej możliwości i wyraźnie bardziej śmiałe formy - .

Nie zapominajmy, by trzymać się kolorystyki ustalonej w głównym motywie wesela. Wyjątkową uwagę musimy zwrócić na nawę główną, ponieważ tą drogą idą młodzi, aby powiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też ozdobić krzesła, na jakich siedzą narzeczeni i ławki dla gości. Sprawdzą się małe bukiety, kokardy oraz świece, których blask fantastycznie rozjaśni wnętrze. Jeśli jednego dnia bierze ślub kilka par, najkorzystniej jest wspólnie uzgodnić dekoracje, co znacznie ograniczy koszty. Inaczej zmarnujemy sporo czasu, gdyż między ślubami może nie być za dużej przerwy, zaś zdjęcie dekoracji i
Author: E. i M. Barteczko i 5Events
Source: abcslubu.pl
umocowanie nowych może być pracochłonne.


Neutralna kolorystyka powinna zadowolić każdą młodą parę. Tak samo jak umiar, który jest zawsze w modzie. Nigdy nie warto przesadzać, tak samo jest w przypadku dekoracji, których przesyt mógłby przesłonić nawet samą młodą parę, a to ona przecież powinna być w centrum uwagi. Warto też pomyśleć nad sypaniem płatków przez małe dzieci. Jest to niezwykle uroczy pomysł i pozwala wciągnąć w przygotowania też tych najmniejszych uczestników wesela.

Jeżeli nie mamy głowy do dekoracji i raczej nigdy nie przepadaliśmy za urządzaniem wnętrz, warto jest powierzyć to zadanie wykwalifikowanym kwiaciarniom, które wiedzą, jak ozdobić kościół, by podkreślić szczególny charakter ceremonii. Zaś młoda para, korzystając ze wsparcia fachowców, może poświęcić zaoszczędzony czas na swoje przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najważniejszych chwil w życiu.

Tags: dekoracje, wesele, ślub, kościół