Jak malować za pomocą dźwięku

Posted on 21/03/2019 7:24am

My ludzie jesteśmy w większości wzrokowcami. Dużą część danych jakie do nas docierają zapewnia nam wzrok, nie znaczy to jednakże że inne zmysły nie są istotne. Nie wyobrażamy sobie naszego życia bez możliwości dotyku obiektów oraz przyjemności płynącej z dotyku bliskich nam osób. Jednakowo jest ze słuchem. Stanowie on uzupełnienie naszego kluczowego zmysłu. Wszystkie one się nawzajem uzupełniają.

Trudno więc się zdumiewać, że marketing dzisiejszy stara się spożytkować każdy z naszych zmysłów. Także słuch, a nawet szczególnie słuch, gdyż najpopularniejszym medium w którym właśnie bodźce dźwiękowe są w największym stopniu ważne jest radio, wynalazek który w naszej ojczyźnie ma już 90 - letnią tradycję.
Mikrofon
Author: Jeena Paradies
Source: http://www.flickr.com
Niemniej jednak reklama w radiu w ogóle nie jest nieskomplikowana albowiem wszystkie informacje marketingowe - razem z korzystnym wrażeniem - trzeba przekazać oddziałując na słuch, nie zdołamy zwyczajnie sfotografować produktu wraz z dobrą aktorką czy popularnym aktorem. Podobnymi wyzwaniami trudnią się profesjonalne studia nagraniowe. Jednym z nich jest Fabryka Dzwiękuff. Wspomniane studio proponuje - jak wszystkie studia nagrań - nagranie krążków rozlicznym wykonawcom, ale wiadomo iż nie jest to jedyny jego zakres działań. Przedsiębiorstwo produkuje również przykładowo reklamy dla radia. Ażeby wspomniana działalność miała sens, konieczna jest odpowiednia baza informacji. W tym przypadku firma stworzyła Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff. Jest to kolekcja głosów aktorek, aktorów a także dzieciaczków. Na przykład na stronie takiego banku głosów klient może sobie dobrać właściwych aktorów do własnych celów. Co więcej studio w ramach zlecenia wykona reklamę.Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff możemy wykorzystać nie jedynie do wyprodukowania reklamy radiowej - oferta firmy przyda się też wydawnictwu które pragnie wydawać coraz to w wyższym stopniu popularne audiobooki. Zależnie od formy jaką wyselekcjonujemy, publikacja taka może posiadać odmianę słuchowiska czy zwykłego czytania. Potrzebna zatem będzie większa lub mniejsza ilość głosów. Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff jest w takim przypadku znakomitym wyborem - jeśli chciałbyś skontaktować się ze studiem Fabryki Dźwiękuff kliknij. Wzmiankowana baza danych przydaje się także w urzeczywistnianiu projektów przystosowujących przykładowo filmy do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.

Tags: nagrania, reklama, bank głosów, słuchowiska