Jak wygląda okres przygotowania do wesela, jaka jest rola profesjonalnego fotografa w tym przepięknym dniu.

Posted on 06/12/2018 7:34am

Całkowite przygotowania do wesela wielu młodym parom mogą zająć nawet kilkanaście miesięcy. Oczywiście nie będzie to oznaczało, że przez cały ten czas coś się robi, lecz pewne decyzje podejmować będzie trzeba nieco wcześniej.


Para młoda ze świadkami
Author: Jorge Goicochea
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie zawsze podstawową sprawą jest wybranie sali weselnej. A z tym może być różnie, bo te najpopularniejsze mają obłożenie nawet na kilka lat do przodu, więc jeżeli któraś z par będzie chciała mieć swój ślub w wybranym miejscu, to będzie się musiała z tym liczyć. I tak naprawdę od zarezerwowania weselnej sali większość narzeczonych zaczyna przygotowania do ślubu, a jeżeli będzie się to już miało za sobą, to wtedy będzie się można zająć pozostałymi sprawami organizacyjnymi.

A robić przez te półtorej roku będzie co, bo przecież trzeba wybrać garnitur i weselną suknię, zamówić odpowiednią oprawę muzyczną, czyli DJ albo orkiestrę, a dodatkowo pozapraszać wszystkich gości. Pamiętać też trzeba o tym, żeby po weselu pozostała jakaś pamiątka, więc koniecznie trzeba też zamówić doświadczonego fotografa ślubnego oraz osobę, która nakręci całą uroczystość.

Wiele par nie przejmuje się specjalnie tym, kto będzie robił zdjęcia na ich ślubie. Niektórzy wręcz zadowalają się tym, żeby robili to goście - w końcu wielu z nich posiada aparaty cyfrowe i lepsze lub gorsze zdjęcia zrobią. Ale tak naprawdę wybór odpowiedniego fotografa będzie miało bardzo duże znaczenie, jeżeli chce się mieć naprawdę wyjątkowe wspomnienia z wesela. Po pierwsze fotograf (fotografia biznesowa) foto ryska z Wielkopolski z reguły dysponuje dużo lepszym sprzętem, niż zdecydowana większość gości ze zwykłymi aparatami cyfrowymi. O tym, jakie to będzie miało znaczenie dla jakości fotografii chyba nie trzeba przekonywać nikogo, szczególnie jeżeli dołoży się jeszcze duże doświadczenie właściciela takiego sprzętu. Oprócz tego fotograf jako osoba zupełnie niezależna będzie się skupiał tylko na tym, co ma robić. Goście angażują się w zabawy i tańce, więc pewne momenty mogą im po prostu umknąć. Z tego też powodu jeżeli będzie się chciało mieć odpowiednią pamiątkę ze swojego ślubu to jednak warto pomyśleć o tym, żeby fotografa zatrudnić.

Tags: wesele, ślub, fotograf, fotografia ślubna