Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze swoich wakacji i marzysz o wyczekiwanym wypoczynku – ulokuj czas i pieniądze we wczasy w górach.

Posted on 28/01/2021 8:47pm

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje Nadchodzą te letnie – ciepłe momenty. Każdy dorosły już rozmyśla o upragnionym urlopie. Młodsi oczekują na koniec szkoły. W każdej wolnej chwili, obrazujesz sobie siebie razem z rodziną na polanie, z dala od cywilizacji i smutnej realności. Jeśli nie lubisz siedzieć bezczynnie na piasku i preferujesz czynny odpoczynek – wybierz się na wczasy w górach.


Giewont - Zakopane
Author: Oliver
Source: http://www.flickr.com
Południowa część krajowa, bogata jest w liczne doliny górskie, piękne widoki i rozbudowane szlaki. Nie trzeba jeździć poza granicę, żeby pocieszyć się świeżym, sterylnym powietrzem i uzdrawiającym klimatem. Rekreacja w polskich górach jest znakomicie rozwinięta. Niezależnie, które obszary chcesz odwiedzić – czeka Cię tam mnóstwo propozycji, noclegów, pożyczania akcesoriów, wakacyjnych atrakcji i innych. Góry pełne są niesamowitych miejsc.
Szczyty Tatr
Author: Samuel Kimlicka
Source: http://www.flickr.com
To nie tylko dzikie, leśne tereny. Można zobaczyć sporo potajemnych, nieznanych dotąd kątów. W miasteczkach na wysokościach, lokują się posiadłości zamkowe sztolnie, mosty zwodzone, ruiny i pozostałości fortów, pieczary. W stanicach na wysokościach zatrudnieni zostali wykwalifikowani piloci, którzy znakomicie znają te tereny i pomogą odkryć ciekawe zakątki.

Nie zważając na to, czy jedziesz na wczasy w górach (polecany pensjonat Gościna u Maryny) oferowane przez biuro podróży, czy samodzielnie aranżujesz wspólną wycieczkę - jeżeli lubisz się ruszać, możesz spożytkować swój wysiłkowy zmysł i spróbować wspinaczki, wyczynowych wycieczek rowerowych po ścieżkach, opuszczania z mostów i innych wyczynowych dziedzin. W schroniskach i ośrodkach aktywne są wypożyczalnie sprzętu. Nie braknie również góralskich, nastrojowych wieczorów z gitarą, czy spotkań turystycznych w nocnych knajpach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mają możliwość korzystać z parków linowych, kursów przeszkód, terenów do zabawy i innych. W górach, nie ma czasu na nudę i siedzenie w miejscu. Jeżeli uwielbiasz dłuższe wędrówki i wszelkie dary górskiej natury – warto wybrać się właśnie tam na urlop (W sytuacji gdy poszukujesz oferty na urlop sprawdź coral travel egipt) w tym roku.

Tags: urlop, góry, wakacje, wycieczka, wspinaczka, pensjonat