Na co należy zwrócić uwagę w czasie czarterowania łodzi?

Posted on 26/09/2019 7:52pm

Dynamiczny odpoczynek nie musi opierać się wyłącznie na uprawianiu tego typu konkurencji sportowych jak bieganie czy też koszykówka. Są też te, przy których odpowiednia kondycja jest naturalnie niezbędna, jednak wysiłek jest poniekąd rozkładany w czasie.
Dobrym przykładem jest pływanie choćby na jachtach.


Wygrywaj w konkursie Yogen Früz!
Author: Yogen Früz
Source: Yogen Früz


Jest to doskonały sport, a jednocześnie znakomita rozrywka, która daje okazję spędzania mnóstwa godzin czy też nawet miesięcy na słońcu. Jeżeli nie masz swojej łodzi, zawsze możesz ją pożyczyć. Najlepiej jest to robić już w styczniu, ponieważ w lecie może być już dawno za późno. Należałoby się na to zdecydować nawet jeżeli nie posiadasz jeszcze odpowiedniego patentu sternika, przez parę miesięcy z pewnością zdążysz go uzyskać albo namówić kolegę, który ma już tego typu dokument. Miej na uwadze, że jeśli interesuje Cię wynajem jachtów, należałoby wyszukać firmę, która zagwarantuje także jego dodatkowe wyposażenie. I miej na uwadze, że to nie musi być natychmiast żaden dalekomorski rejs, dobrze jest stopniowo zdobywać doświadczenie.


Dla przykładu jeżeli chciałbyś wyczarterować jacht na Mazurach, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na wielkość danej jednostki. Istotne jest również przeznaczenie łodzi. Inny wariant jachtu jest wykorzystywany do długich rejsów a inny do krótkich wyjazdów na chociażby jednym z mazurskich jezior. Poza tym ważne jest także otoczenie, z którym zamierzamy płynąć. Doświadczony żeglarz na pewno służyłby profesjonalną poradą. Powie m.in, że przed wyczarterowaniem każdy jacht należy skrupulatnie przetestować.
Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort żeglugi. Należy zwracać uwagę na jakiekolwiek rysy czy też uszkodzenia. Jeśli coś wywoła nasze wątpliwości, warto byłoby wykonać zdjęcia.

Tags: wypoczynek, bezpieczeństwo, rozrywka, port, pomoc