Najczęściej wymieniane części w samochodzie to belki dachowe, listwy zderzaka , a także nakładki na drzwi

Posted on 13/10/2021 7:13am

Oczkiem w głowie niejednego mężczyzny jest jego własny samochód. Żmudne polerowanie , a także częste czyszczenie auta nie zadziwia już żadnej kobiety, ponieważ dla facetów jest to najwspanialsza uciecha i świetnie się przy tym bawią. Nie wolno na pewno dopuścić, żeby auto posiadało jakiekolwiek zadrapania, wgniecenia lub ślady po karambolu.

Tuning samochodu
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com
Dobre chlapacze
Po każdej, nawet najmniejszej kolizji powinno się dokładnie obejrzeć własny samochód, sprawa ta nie dotyczy tylko mężczyzn, dziewczyny też za każdym razem powinny to wykonać. Jest to niesłychanie istotne, albowiem jazda uszkodzonym autem może doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Elementem, który na ogół ulega uszkodzeniu jest zderzak i listwa zderzaka, nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ jest to część która jest z samego przodu i jedną z jej funkcji jest to, by osłabiać uderzenie. Jednakże listwa zderzaka ma jeszcze inną rolę, a mianowicie spoilera dolnego, to znaczy, że ma kierować powietrze tak, by wpadało pod auto.

Swój samochód trzeba oddawać też corocznie do przeglądu, na jakim często okazuje się, iż do zmiany są nakładki na drzwi, które wydaje się, iż nie spełniają żadnej funkcji. Jest to naturalnie nieprawda, ponieważ mają one znaczenie ochronne, gdy w trakcie uderzenia zapobiegają uszkadzaniu lakieru, a jeżeli jest on już obszarpany wtedy nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, ponieważ po wyborze właściwych, wyprodukowanych dla konkretnej firmy da się to zakamuflować. Ostatnią z rzeczy, która jest zazwyczaj zastępowana w naszych samochodzie są belki dachowe, bowiem czasem nie od razu uda nam się kupić takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży.

Oferta na belki dachowe!
W zależności od pory roku belki dachowe mogą nam posłużyć do przewozu rowerów, desek snowboardowych , a także sporej ilości walizek i torb. W związku z tym, że ciężar tych rzeczy czasami może być naprawdę duży, warto od razu zainwestować w solidne, najlepiej aluminiowe belki, aby spokojnie można było wziąć ze sobą wszystko co możne nam być potrzebne.

Większości osób może się zdawać, że kupno niezbędnych elementów do samochodu jest błahostką, nie jest to jednak prawdą, ponieważ zawsze warto się namyślić, jak porządny ten element ma być i ile możemy wyłożyć na to gotówki.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co znajdziesz w ofercie ładowarki do aut elektrycznych, która tyczy się tej samej kwestii.

Bardzo znaczące jest, aby dokonywać regularnych przeglądów na których dowiemy się co powinniśmy wymienić, żeby bezpiecznie jeździć.Zobacz więcej

Tags: rower, Auto, Lakier, wypadku, aluminiowe