Najpopularniejsze nurty w przemyśle biżuteryjnym, czyli co jest na topie jeśli mowa o ozdobach

Posted on 10/08/2019 7:27am

W każdym sezonie na salonach zobaczyć możemy nowy trend, o którym z reguły zapominamy, ale czasem zdarzy się, że któryś zostanie z nami na dłużej. Przyjrzyjmy się więc paru popularnym teraz fasonom, a może okaże się, że garstka z nich wcale nie jest tak oryginalna jak nam się zdawało.

Para młoda na sali weselnej
Author: Luis Roberto Lainez
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą tendencją tego sezonu jest z pewnością szczodrość w kompletowaniu dodatków i pod żadnym pozorem nie ograniczanie się do jednej sztuki biżuterii, bo tutaj panuje zasada im więcej tym lepiej. Trzy pierścionki na każdym paluszku są więc mile witane. (obrączki ślubne zirkon) To samo odnosi się do kwestii naszyjników, które noszone warstwowo, stały się wykładnikiem podążania za modą. Najlepiej do tego nadają się delikatne złote lub srebrne akcesoria połączone w spójny zestaw. Przepych na palcach i na szyi sprawia, że nadgarstki zostawia się nieprzykryte? Nic bardziej mylnego, gdyż i tu panuje szaleństwo i komponowanie kilku bransoletek w połączeniu z zegarkiem to następny hit tego okresu. Jeśli pogrzebiemy w pamięci, odpowiednio głęboko, może się okazać, iż skądś już pamiętamy takie zamiłowanie do natłoku ozdób i mieszanie wszystkich stylów, w celu stworzenia różnokolorowej mozaiki. Taka tendencja objawiła się też w latach osiemdziesiątych, tylko w trochę bardziej szalonej i neonowej kolorystyce.Trzeba przyznać, że dzisiejsze trendy są odrobinę subtelniejsze i łagodniejsze, co pod żadnym pozorem nie znaczy, że nudniejsze.A ma miejsce w przemyśle biżuterii ślubnej? W tej kwestii rządzą obrączki dwukolorowe. Są połączeniem dwóch popularnych kruszców o różnych barwach.Kategoria obrączki dwukolorowe obejmuje więc nie tylko najbardziej znane połączenie, czyli złoto z srebrem, a również te bardziej niestandardowe, jak dla przykładu złoto białe z różowym. To jednak nie koniec, gdyż w weselnych modach znalazło się pole do popisu dla tak „nieślubnych” barw jak granatowy, a niekiedy nawet i czarny. Ale, co w tym zaskakującego jeśli w obecnych latach już nawet czarna suknia ślubna niespiesznie staje się czymś nie budzącym kontrowersji.

obrączki
Author: Takashi Hososhima
Source: http://www.flickr.com
Dokładnie zauważamy, więc że dziedzina biżuterii podlega dynamicznym przemianom i panujące tendencje zmieniają się z sezonu na sezon. Jednakże, nierzadko zdarza się tak, iż za kilkanaście, kilkadziesiąt lat niektóre rozchwytywane obecnie trendy powracają do łask - poznaj na stronie.

Tags: trend, złoto, mozaiki