Niebanalne koncepcje na niezwykły ślub i oryginalne wesele

Posted on 03/09/2022 8:08am

W obecnych czasach, kiedy ślub można wziąć w plenerze pod gołym niebem, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko przyjdzie nam do głowy, warto zatroszczyć się nie tylko o oryginalne miejsce, ale także o atrakcyjną oprawę samej ceremonii i zapadające w pamięć przyjęcie dla naszych bliskich. Podsuwamy ciekawe pomysły!


para młoda w kościele
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Przede wszystkim szalenie istotne jest, by spośród wszystkich pomysłów, które wpadły nam do głowy, wybrać te, które będą dopasowane do tego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary. Przemyślmy, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym jedynym w życiu dniu obok siebie, czy w trakcie ceremonii bardziej będzie nam się podobał chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy obdarować drobnymi prezentami wszystkich przybyłych gości? Jeśli jesteśmy blisko natury i uroczystość na skraju lasu czy uroczej łące w okolicy jakiegoś pensjonatu pasuje do naszego stylu, przyjęcie również można zaplanować w plenerze.

Postawmy wtedy na delikatną, surową dekorację florystyczną, sporo bieli lub pasteli, ale bez żadnego plastiku. Jeżeli uroczystość na plaży jest w naszym klimacie, postawmy na morskie dekoracje wnętrz bielsko biała - granatowy, błękitny. Piaskowa zastawa będzie pięknie wyglądać na białym obrusie z granatowymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszlami. Pomyślmy wówczas też o miłej dla ucha, ale niezbyt głośnej muzyce. Kwartet smyczkowy na ślub w miejsce dj-a albo zespołu będzie dobry, jeśli planujemy wysublimowane przyjęcie a nie wesele na sto osób. Wtedy też rodzaj lokalu powinien być stosowny. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana tylko dla naszych gości lub sala bankietowa przy hotelu powinny się sprawdzić.


Powrót gożdzików na salony
Author: Agnieszka Teresa Batko
Source: Agnieszka Teresa Batko
Z kolei jeżeli chcemy zorganizować swojską imprezę z charakterystycznym rustykalnym stoiskiem uginającym się pod ciężarem jedzenia, zamówmy również orkiestrę albo zespół, który wpisze się w upodobania naszych biesiadników i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie zawsze muszą mieć miejsce. Możemy odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, ale bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony lub też otworzyć listy, które powstały długo przed ślubem albo wręczyć sobie trzy rzeczy, przygotowane przed ceremonią z myślą o kochanej osobie. Ślubne pomysły stają się coraz bardziej nowatorskie. Jeśli jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która zawodowo zajmuje się organizacją tego typu przyjęć. Natomiast jeśli mamy głowę pełną pomysłów – oddajmy się tworzeniu i wymyślmy od początku do końca wspaniałą uroczystość, w której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań gości, i naszych własnych.

Tags: przyjęcie, ceremonia, zaślubiny