Organizacja ślubu krok po kroku

Posted on 14/05/2019 11:58am

Ślub a także wesele, to jeden z najważniejszych dni w życiu, jaki pozostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy pragnie, ażeby wspominać te magiczne weselne momenty jako nieprzeciętne, niepowtarzalne oraz wyjątkowe. Im bliżej czasu ślubu, napięcie zwiększa się, emocje przypominają o swym istnieniu. Jednak trzeba przecież w jakiś sposób zapanować nad organizacją wesela.

Aby uniknąć zbytecznych kłótni oraz nieprzyjemnych niespodzianek nie możemy przyzwolić sobie na podejście w stylu „jakość to będzie”. Dobry plan pomoże zorganizować ślub a także wesele w najdrobniejszym niuansie. Im wcześniej zaczniesz projektować, tym wyższe szanse na sukces organizacyjny, zdziwienie gości oraz bezcenne wspomnienia. Etap 1: Spotkanie rodziców oraz przyszłych małżonków. Dobrze, aby Wasi rodziciele mieli sposobność do wcześniejszego spotkania i wzajemnego poznania się. Najlepszy ku temu klimat będzie w rodzinnym domu Pana Młodego bądź Panny Młodej (lub waszym, jeżeli takowy posiadacie). Podobne spotkanie jest również pierwszą okazją do rozmowy o organizacji ślubu.
wystrój sali na wesele
Author: Nick Storchay
Source: http://www.flickr.com
Możemy subtelnie wybadać oczekiwania jak też preferencje obydwu rodzin, co do zakresu uroczystości ślubnej, panujących w danej rodzinie tradycji a także obyczajów. Etap 2: Planowanie budżetu weselnego. Na starcie ustalcie jaki budżet chcecie przeznaczyć na organizację ślubu oraz wesela. Szczerze pogadajcie, jakie są wasze możliwości finansowe, wyczekiwania co do charakteru imprezy a także ilości poproszonych gości oraz kto za co płaci. Unikniecie w ten sposób zbędnych potyczek na dalszym etapie. Już teraz możecie zacząć układać roboczą listę weselników, jakich chcecie poprosić na wasz ślub (parasole wynajem) jak też wesele. To będzie punkt wyjścia do porachowania przybliżonych kosztów waszego ślubu. Musicie też się zastanowić, czym zamierzacie pomknąć do ślubu.Wybierzcie odpowiadającą wam i waszym najbliższym (rodzice, świadkowie, chrzestni) datę wesela. W pierwszej kolejności zajmijcie terminy w restauracji a także kościele (ewentualnie Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując terminy w restauracji, musimy połączyć to z rezerwacją noclegów dla weselników.
Krok 3: Zaproszenia weselne. Duży wybór zaproszeń możecie znaleźć w sieci, salonach z artykułami ślubnymi a także marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego fragmentu jakim są ozdoby ślubne. W tym celu możemy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie: wynajem krzeseł w Warszawie lub czerwony dywan Warszawa.

Tags: wesele, ślub, budżet, przyjęcie weselne