Polskie morze - idealne lokalizacje na urlop?

Posted on 20/05/2019 7:12am

We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie udać się na wycieczkę na przeciwny jej kraniec, bez konieczności oszczędzania na to przez całe lata. Niedrogie linie lotnicze nas rozleniwiają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie reki, w trakcie trzech godzin możemy się tam znaleźć, w kwocie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać w przestworzach, nie każdy również lubi upały i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszystkich profitów, nadal rzesze Polaków udają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem
Author: Greenland Travel
Source: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie - proponowane przez Sopot, Jastarnię czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Możemy zarezerwować sobie łóżko internetowo, zapłacić wpisowe i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie spać. Poza tym, są to zazwyczaj miejsca znajdujące się niezwykle blisko plaży, dlatego nie powinniśmy bać się codziennych, długich marszów nad wodę. A jeśli o plażach mowa - ich stan polepszył się znacznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaniedbane, swym standardem nie są dalekie od tych włoskich czy greckich. Temperatura w morzu jest z kolei cudowna - nigdzie indziej, przy tak pięknej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich wrażeń. Chłodna bryza koi nasze ciała, chroniąc od upału, turysta naprawdę czuje, że przebywa nad morzem - dąbki noclegi.

Aranżujesz wyjazd na polskie plaże? Nic łatwiejszego! Pierw wybierz miasto i odszukaj tam pensjonat, wpisując do przeglądarki odpowiednią frazę, np. "Dąbki noclegi" - pamiętajmy, im szybciej wykupimy pokój, tym mniej za niego zapłacimy (www). Następnie trzeba wybrać plan podróży. Można udać się tam własnym samochodem, pociągiem lub prywatnym autobusem. W zależności od odległości od naszego miejsca docelowego, każda spisze się odmiennie. Jeżeli wybieramy się z południowych terenów kraju, może dobrze by było zabrać samochód i po drodze poświęcić jeden dzień na odwiedzenie, np. Torunia? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.Bałtyk
Author: mariaaantonina
Source: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek metodę wybierzemy, każda będzie świetna, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, prowadzących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce docelowe typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym wyręczy, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać rozmowy. Dojazd jest bardzo wygodny z każdego miasta. Ale najważniejsza jest atmosfera - nad Bałtykiem każdy wie, że jest nad słoną wodą.

Tags: morze, pociąg, dojazd