Pomysły na prezent dla dziecka

Posted on 05/02/2018 2:29pm

Gdy otrzymujemy zaproszenie od znajomych, będących rodzicami, zastanawiamy się nad prezentem dla najmłodszego członka rodziny. Co wybrać? Czym się kierować?


W większości domów mile widziane są książki. Dbają o słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę i stymulują wyobraźnię. Same zalety zero wad.
Ubrania dla dziewczynek
Author: MagiaSzafy.pl
Source: MagiaSzafy.pl
Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zabawki edukacyjne - kolorowe zabawki edukacyjne.

Sprawdzonym i „bezpiecznym” pomysłem na prezent jest najwyższego gatunku. Powinniśmy tylko przed zakupami dyskretnie podpytać o wiek dziecka. Jeśli idziemy do niemowlaka, wskazane jest kupić ubranka minimum rozmiar większe – tak małe dzieci rosną błyskawicznie. Nie dopuśćmy do częstej sytuacji, w której śpiochy już na starcie zdarzają się za małe. Atrakcyjną cenowo odzież dziecięcą możemy obecnie nabyć drogą online ubranka dla niemowląt. Sklepy gwarantują nie tylko prosty i przejrzysty proces dokonywania zakupów, lecz przede wszystkim pełne bezpieczeństwo transakcji.
bawiące się dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com

Teraz pora na coś co małe tygryski lubią najbardziej: zabawki. Jeżeli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle. Mimo, że układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, ich popularność nie maleje.


Z jakiej przyczyny, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla maluszków należy wziąć pod uwagę, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Z tej przyczyny zezwólmy małym konstruktorom i odkrywcom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie - rozwijające zabawki kreatywne. Taki prezent rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się niezwykle emocjonująca, szczególnie jeśli, architektura zyska uznanie dorosłych. Miejmy pewność, że podarunki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, szybko znajdują się w kącie.

Tags: dziecko, książka, prezent