Pozwalasz dziecku grać w gry komputerowe?

Posted on 14/01/2022 7:28am

W gazetach można przeczytać, że gry pecetowe są powodem wielu zbrodni. Gdy gdzieś tam nastolatek zastrzeli kogoś, zaraz pojawiają się wiadomości na temat tego, w jakie tytuły uwielbiał pograć. Nikt zaś nie rozmawia o tym, co ten człowiek oglądał i jakiego typu muzyki słuchał.
Sporo doniesień medialnych jest tworzonych pod z góry ustaloną tezę – rozrywka elektroniczna to zło. A to jest orzeczenie tak pozbawione sensu, jak to, że skoro Hitler napisał Mein Kampf, to należy spalić wszelkie utwory literackie, jakie zostały stworzone w historii. Spektrum oferowanych gier komputerowych na rynku jest bowiem ogromne.

gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com
Są rzecz jasna produkcje z znaczna porcją krwawych scen, jednak nie istnieją żadne poważne analizy, które by wykazały, że wzmagają one agresję wśród graczy. Jest totalnie na opak – sesja energicznej i krwawej rozgrywki przed wyświetlaczem peceta może silnie zrelaksować i powoduje, że gracz „wyżywa się” w komputerowym świecie. O ile jednak nie pragniesz sprawiać swojemu dziecku takiego typu gier, musisz przeznaczyć trochę czasu na obejrzenie oferowanych produkcji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jest oryginalna wiadomość (http://www.digital-motion.pl/sesja-do-portfolio/) o identycznej tematyce, którą należy zobaczyć. To świetny moment więc zrób to!

Podobnie jak w świecie literatury, tu też występuje duże spektrum gatunków. Znajdziesz zatem produkcje typu RPG, czyli adaptacja podręcznikowych gier fabularnych. Znajdziesz także wiele gier, będącymi symulacjami rozmaitych dyscyplin sportowych. Chętnie wybiera jest seria FIFA, czyli football w elektronicznym wydaniu. Innym gatunkiem, mocno stymulującym mózg gracza, są gry RTS. Takie tytuły uczą planowania i mądrego podejmowania decyzji. Najbrutalniejsze są tak zwane shootery.

Jeżeli masz potomka w wieku przedszkolnym, znakomitym nabytkiem dla pociechy okażą się gry przygodowe, robione właśnie dla młodocianych graczy. Cechują się one kolorową grafiką, brakiem niewłaściwych scen oraz fabułą, która umie połączyć zabawę ze rozwijaniem sprawności i wiedzy.

Więcej na:

Tags: dziecko, gry, FIFA, analizy