Programy telewizyjne, czyli wyjątkowo szerokie okno na świat w łatwej do przyjęcia otoczce

Posted on 09/10/2019 2:27pm

Telewizja, a raczej nadawane programy znacznie rozwinęły się w ciągu ostatnich 5 lat. Czas kiedy przeciętny posiadacz odbiornika miał dostęp jedynie do kilku kanałów już dawno odeszły do przeszłości.


Kobiety
Author: Heinrich-Böll-Stiftung
Source: http://www.flickr.com


kuchnia
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Obecnie dosłownie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego ma dostęp do całego morza różnorodnych kanałów gdzie jeden zjawiskowy program tv, ściga za sobą drugi. W przeszłości telewizory wyposażone w opcję telegazety stanowiły integralną cechę konkretnego statusu. Telegazeta pozwalała na względnie efektywne zorientowanie się w bieżących wiadomościach oraz tym jaki program tv warto obejrzeć. Współcześnie jest to niepraktyczne narzędzie. Ilość opcji do rozrywki jakie ma do zaoferowania telewizja znacznie wzrosła. Zdecydowanie się na pojedynczy program tv staje się coraz bardziej problematyczne. Powód jest bardzo prosty – liczba dostępnych opcji. Wszystkiego nie jest się zdolnym obejrzeć jednocześnie. oczywiście nowe telewizory posiadają różne funkcje ułatwiające efektywne cieszenie się docierającym do nas przekazem jak opcja do przewijania reklam czy nagrywania konkretnego programu tv na wewnętrznym dysku twardym. Program tv jako pojęcie przeszedł duże zmiany.Program telewizyjny - źródło. W przeszłości zwrot ten łączony był tylko z dwoma sferami – spisem programów w prasie czyli tak zwaną „ramówką” oraz danym programem prezentowanym w tv. Obecnie program tv to znacznie szersza sfera.


Ramówki internetowe to standard codziennego użytkownika, ponadto praktycznie wszystkie nowe telewizory posiadają zintegrowaną funkcję, która prezentuje na ekranie aktualny i przyszły program dla danego kanału na cały dzień – jest to wyewoluowana forma starej telegazety, w nowoczesnej internetowej oraz łatwej do ogarnięcia prezencji.

Tags: sieci, oczy, Media, gaz, możliwości