Przygotowania przed ślubem - kiedy je rozpocząć, z jaką kolejnością i o czym trzeba w czasie nich pamiętać.

Posted on 18/05/2019 7:34am

Wesele to okres wielomiesięcznych przygotowań, podczas których trzeba zadbać o wiele różnych spraw. Po pierwsze zacząć trzeba od zarezerwowania sali i zaklepania terminu, to w praktyce będzie punktem wyjścia na to, żeby było można cokolwiek organizować dalej. Niektóre najbardziej popularne miejsca będą czasami miały rezerwację nawet kilkanaście miesięcy do przodu, należy o tym pamiętać, jeśli będzie się startować z przygotowaniami.


zespół na wesele
Author: Christian Sosa
Source: http://www.flickr.com
Mając już zaklepany termin uzgodnienie godziny mszy będzie sprawą formalną, natomiast trzeba także zastanowić się nad dalszą oprawą wesela. Bez względu na to, gdzie ono się odbędzie, zapewne przyda się odpowiednia muzyka, przy jakiej można się będzie doskonale bawić. Tu będą dwie możliwości, albo zamówienie DJ-a puszczającego znane piosenki, które podobają się weselnikom, czy też znalezienie zespołu. Ta druga opcja wprawdzie więcej kosztuje, lecz jednak cokolwiek by nie mówić, to klimat z graną na żywo muzyką jest nieporównywalny. Oczywiście tu też należy pamiętać o tym, że ceniony dolnośląski zespół muzyczny na wesele (profesjonalne filmowanie wesel kraków) również będzie miał duże obłożenie, liczone w miesiącach. Z tego też powodu jego zamawianiem warto zająć się niedługo po tym, jak się będzie miało ustalony termin ślubu. Analogicznie sytuacja wygląda z osobami do filmowania i fotografowania uroczystości, jeśli się będzie chciało mieć sprawdzoną, pewną osobę również należy wcześniej zadbać o zrobienie rezerwacji na konkretny dzień. Parę miesięcy przed ślubem powinno się rozpocząć przygotowania ubrań. Pan młody ma z pewnością nieco mniejszy problem, bo jeśli ma zwykłą sylwetkę, to bez problemów znajdzie jakiś garnitur w sklepie, ewentualnie z koniecznością wykonania niedużych przeróbek.

zespół weselny
Author: desbyrnephotos
Source: http://www.flickr.com
Za to suknie ślubne szyje się już na miarę, więc parę miesięcy na całość będzie trzeba sobie zarezerwować. W czasie przygotować do ślubu pamiętać też trzeba o gościach, jakich się chce zaprosić, a to będzie się wiązało ze zrobieniem i wręczeniem zaproszeń. Do tego jeszcze wybór wystroju kościoła i sali weselnej, samochód i piękny bukiet, i w zasadzie z większych przygotowań będzie tyle.

Tags: ślub, sala weselna, organizacja, miejsce