Relacje międzyludzkie nigdy nie są łagodne. To czyni nasze życie takie interesujące, choć często to przeszkadza w zwyczajnych relacjach

Posted on 08/02/2020 7:59am

Nie zawsze wszystko się udaje, to wszak kwintesencja trwania, że raz jest cudownie, a w przyszłości wręcz fatalnie. Jeśli mowa o egzystowaniu to jednak przez większość czasu jest stateczne i niezbyt ciekawe. Zdecydowana większość z nas musi pracować, nie mamy wystarczająco czasu na realizowanie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy potrzebowali. Los zatem to prosta linia, równe tętno, nieraz tylko przerywane poprzez podnoszące ciśnienie wydarzenia – błogie i trochę gorsze.
małżeństwo
Author: Ben Seidelman
Source: http://www.flickr.com
Jednakowo możemy rzec o stosunkach międzyludzkich , które są właściwie naszym całym życiem. Kiedy się zakochujemy to jakby wszystko nieoczekiwanie stawało się łatwiejsze i barwniejsze. Nie myślimy już o smutnych chwilach, cieszymy się daną chwilą. Jesteśmy podekscytowani i chcemy więcej takich przyjemnych doznań. Psycholodzy zinterpretują ów stan jako „romantyczny”, nieco filmowy, potulny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa stale, pojawia się jakiś problem, który wystawia na próbę nasz związek.


Taki obraz filmowy jednakże zawsze dobrze się kończy, a dalsze życie nie jest już przedstawione. A to właśnie w nim, w tym codziennym trwaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, czasem jednostajne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest dopiero próba czasu, która pokaże czy faktycznie jesteśmy dla siebie stworzeni.

Sprawdź więcej w tym artykule (http://www.lrg-lodz.pl/) i poznaj analizowane zagadnienie też z innej perspektywy - one bez dwóch zdań również Cię zainteresują.

To w tym czasie rozważają się losy naszego związku (dowiedz się więcej na temat terapii par). W rzeczywistości to w każdym okresie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma taks, bo każda relacja jest przecież inna. Niektórzy mają już jednak takie problemy w zwykłej komunikacji, tak nie zdołają znaleźć źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.
małżeństwo
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Taka kuracja częstokroć rozstrzyga mnóstwo kłopotów, ale uwaga(!) działa tylko wtedy, gdy faktycznie dwie osoby tego naprawdę chcą. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała kłopotu, to szansa na ratunek związku niestety raptownie spada. Aczkolwiek, czasem każda więź wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się stłumić kryzys bez kuracji, więc może nim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być być może to się opłaci.Wyświetl większą mapę

Tags: kryzys, związek, psycholodzy