Terapia dla małżeństw na zakręcie

Posted on 28/06/2019 10:51am

Terapia małżeńska sprawdza się, gdyż we wszystkich związkach zdarzają się trudne chwile, kiedy masz wszystkiego dość, rozmyślasz wręcz o rozstaniu. Zanim jednak podejmiesz tą decyzję, spróbuj zawalczyć o związek. Czasem dopiero terapeuta może pomóc naprawić relacje między małżonkami.

Psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Destabilizacja w małżeństwie może pojawić się w każdym momencie, obojętnie czy jesteśmy ze sobą 5, czy 25 lat. Jest czymś naturalnym. Mogą go wywołać przykładowo: pogoń za karierą, podział zadań domowych, kierowanie się różnymi normami w wychowywaniu pociech, narzucanie swoich racji poprzez jedną ze stron bądź też "wyfrunięcie" pociech z gniazdka rodzinnego. Bywa, iż przyczyny tkwią głębiej - jedna lub dwie jednostki przenoszą do związku "zaplecze problematyczne" na przykład związane z dojrzewaniem w rodzinie przemocowej lub alkoholowej. Tenże balast emocjonalny rzutuje na stosunki pomiędzy małżonkami oraz może natężać destabilizację - kliknij tutaj.

Niezwykle często problemy w związku wzmacnia zaburzona komunikacja. Niełatwo nam otwarcie rozmawiać o dwustronnych oczekiwaniach oraz uczuciach, nie słyszymy jeden drugiego. Nie umiemy również zaakceptować tego, iż każdy z nas jest inny oraz uparcie próbujemy dostroić partnera do siebie. Jednak im dłużej każdy "ciągnie w swoją stronę", tym trudniej wypracować consensus. Zaczynamy się od siebie oddalać bądź walczymy o każdą drobnostkę, czując coraz to większą złość, gorycz, frustrację. Nie ma już miejsca na troskę, wsparcie, szacunek dla potrzeb drugiej osoby, za to rosną pretensje jak też wrażenie odrzucenia.


Para
Author: abcslubu.pl / Magia Kadru
Source: abcslubu.pl / Magia Kadru
Jeśli po paru próbach ugaszenia kryzysu nie udaje się nam dojść do porozumienia, dobrze jest udać się do terapeuty. Dobrze kiedy będzie to terapia dla par. Terapia umożliwia przebudować związek, uzdrowić relacje pomiędzy małżonkami. Daje zyski tak indywidualne - umożliwia poznać siebie, swoje potrzeby, zmierzania, oczekiwania w stosunku do małżonka - jak też dla pary - modyfikuje charakter komunikacji, dopomaga wyjaśnić nieporozumienia, znaleźć kompromis.

O ile zdecydujesz się na podobną terapię a nie znasz godnego zaufania terapeuty wpisz w wyszukiwarkę frazę: psychoterapeuta Kraków - Psychoterapia Horyzonty, ażeby sprawdzić propozycje z tego miasta.

Tags: dzieci, kryzys, oferty, związek, partnerami