Jak wybrać obuwie ślubne dla pana młodego?

Posted on 29/11/2018 7:23am

Dzień ślubu jest dniem, w którym przyszli małżonkowie chcą prezentować się wyjątkowo. Ubrania oraz dodatki muszą być dopasowane, żeby tworzyć zachwycającą, elegancką całość. Do przeszłości zaliczamy czasy, gdy tylko pani młoda zwracała uwagę na szczegóły, nowoczesny pan młody także chce wyglądać wyjątkowo oraz gustownie.


Najistotniejszy jest rzecz jasna garnitur ślubny. To do jego tkaniny, koloru i fasonu dopasowuje się pozostałe części ślubnej galanterii. Mężczyźni zazwyczaj zwracają ogromną uwagę na wybór koszuli oraz muchy albo innego ozdobnika, ale niestety dość beztrosko kupują obuwie ślubne. Tymczasem wygodne oraz stylowe półbuty męskie mogą idealnie uzupełniać strój, gwarantując zarazem komfort w tym wyjątkowym dniu, w którym sporo czasu spędza się na nogach. Buty powinny być zrobione z najwyższej klasy materiałów oraz tworzyć z garniturem spójną całość, zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki.


ślub
Author: Clare Hocter
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób dobrać obuwie ślubne do danego stroju? Panowie przeważnie mają trudności z doborem odpowiedniego koloru obuwia. Dziś półbuty męskie dostępne są na szczęście w równie obszernej palecie barw, jak buty damskie - poznaj sklep 3i. Główna reguła mówi, iż do garnituru czarnego lub granatowego wybieramy buty ciemne, a do jasnego – jasne. Jeżeli nie chcemy nabywać butów na jedno wyjście, do beżowych i popielatych garniturów – zamiast butów w tym samym kolorze – będą pasować buty w naturalnym, brązowym odcieniu skóry.


Takie półbuty z powodzeniem można później nosić do codziennych stylizacji. Nie zapominajmy, że lakierowane półbuty są mniej praktyczne niż matowe i pasują raczej do eleganckich smokingów, niż do lekkich letnich garniturów o bardziej nowoczesnym kroju. Pary młode coraz częściej decydują się na barwne dodatki, na jakiś wesoły akcent, dodający poważnemu ubraniu trochę swobody. Panie najczęściej decydują się w takiej sytuacji na barwne szpilki - sprawdź modele obuwia ślubnego. Panowie powinni zostać przy klasycznej kolorystyce butów, ale mogą do nich założyć barwne sznurowadła. To oryginalny sposób na urozmaicenie klasycznego obuwia. Warto wybierać buty skórzane, latem szczególnie ważne jest, by skórzana była także wyściółka buta – zapobiegnie to poceniu się nóg i powstawaniu bolesnych otarć.

Tags: garnitur, buty, ubranie