W jaki sposób zrobić choćby małą karierę w muzyce?

Posted on 20/02/2019 7:32am

Rady dla planujących wreszcie rozreklamować swój zespół muzyczny. Wiadoma sprawa: zespołów jest o wiele więcej, niż banków, sklepów z ubraniami bądź lokali z kebabem w naszych miastach. Jednakże bardzo duża konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie może nas przesadnie sparaliżować.

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Choćby dlatego, że należy uwierzyć we własne talenty. Zapewne w większości przypadków ta wiara jest najzupełniej bez pokrycia, ale nawet jeżeli nie zrobimy dużej kariery jak Leonard Cohen, Slash (nowości i plotki) albo SOAD, to przynajmniej spędzimy fajnie wolny czas, pewnie poznamy sporo ciekawych osób.

Gdy człowiek funkcjonuje w świecie muzyki, i nawet chodzi o czystą amatorkę, i tak może zwiększyć własne horyzonty, listę znajomości, zdolności towarzyskie.

Jeżeli masz zamiar zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj i zdobądź cenne informacje (https://sklepmuzyczny.pl/c,69-stroiki-tunery-gitarowe) również w analogicznym serwisie.

Nie należy się zbytnio napalać na karierę, bo akurat świat muzyki jest zły, ale należy próbować. Najważniejsze jest to, aby nieustannie ćwiczyć. Eric Clapton jest doskonałym gitarzystą - jednak nieustannie ćwiczy, muzyka to jego pasja, lecz również wytężona praca. Chociaż kiedy będziemy od początku zakładać, że traktujemy granie jako pracę zarobkową, pewnie będziemy komercyjni, a to naprawdę nic fajnego.

Idealny scenariusz to granie ze swoimi przyjaciółmi, posiadanie marzeń, lecz mimo wszystko wszystko jest do pewnego czasu dla zabawy. Np. System Of A Down w taki sposób właśnie zaczynał. Ormianie zamieszkujący USA byli kumplami, uwielbiali muzykę, zapewne nie sądzili, że po niedługim czasie odniosą niewyobrażalny sukces. Chociaż w tym momencie akurat mała adnotacja - język polski jest piękny, lecz jeśli marzy się nam kariera, potrzebna jest wytężona nauka angielskiego. Niesamowicie wielu polskich artystów nagrywa w języku angielskim - jednak co z takich starań, jeżeli trudno nie dostrzec, że bardzo dużym problemem jest akcent? Wiadomo: gdy porozumiewamy się z Anglikami, Australijczykami czy choćby Japończykami nie powinniśmy wstydzić się własnego akcentu, bo nie ma jednego sposobu wypowiadania się. Jednak akurat w przypadku śpiewu, trudno nie podśmiewać się z akcentowania słów przez niektórych muzyków. To pewne.Tags: muzyka, kariera, sukces, Muzycy, gitarzyści