Ważne elementy organizacji wesela

Posted on 14/04/2019 7:50am

Przyjęcie weselne jest bardzo istotnym momentem w życiu wszystkich par. Jest to bowiem okazja, gdzie świętuje się zawarcie małżeństwa. Zarówno do ślubu, jak i wesela dużo par przygotowuje się ze znacznym wyprzedzeniem. Należy bowiem sfinalizować wiele rozmaitych formalności, a także przemyśleć wiele kwestii.

wesele
Author: Derek Hatfield
Source: http://www.flickr.com
Na przykład współcześnie fotografa i kamerzystę zatrudnia się zarówno na ceremonię, jak i na wesele. Wiele osób chce mieć te uroczystości tak ekskluzywne i dopracowane, że przygotowania rozpoczyna na lata przed zaplanowaną datą uroczystości. Jeśli chodzi o wesele, to jedną z najważniejszych kwestii, jakie powinno się obmyślić, jest wybór odpowiedniej sali. Tylko nieliczne osoby decydują się bowiem na organizację małego przyjęcia w mieszkaniu dla grona najbliższej rodziny. Zwykle urządza się większe imprezy w wynajętej sali.

Zespół i zabawy na weseluJedną z bardziej istotnych spraw, które należy przemyśleć planując wesele jest kwestia orkiestry. Zwykle wybiera się pomiędzy zespołem grającym na weselu (dalsze informacje) a DJ-em odtwarzającym muzykę. Zespoły weselne są bardzo różnorodne, podejmując decyzję należy zastanowić się, jakiego typu muzykę pragnie się usłyszeć na imprezie. Powinno się także skontrolować umiejętności zespołu weselnego, do czego przydaje się przesłuchanie jego repertuaru z odpowiednim wyprzedzeniem. Oprócz tego często bywa tak, że zespół weselny zajmuje się także inicjowaniem i prowadzeniem zabaw na weselu. Ich obecność i rodzaj również należy uzgodnić wcześniej z członkami zespołu.Menu na weselu
Inną ogromnie istotną kwestią jest wybór weselnego menu. Większa część wesel obejmuje pojawienie się różnej liczby ciepłych posiłków w trakcie zabawy. Poza tym podawane są napoje alkoholowe i różnorodne przystawki i słodycze. Bardzo ważne jest, by tak zaplanować ilość jedzenia, by dla nikogo nie zabrakło. Generalnie menu zazwyczaj ustala się z właścicielami sali, w której robi się wesele. Zapewnianie cateringu na weselach nierzadko oferowane jest przez domy weselne. Współcześnie takie menu jest bardzo różnorodne, ponadto możliwe jest wybranie przykładowo dań wegetariańskich. Istotną kwestią jest również zadbanie o menu dla dzieci, jeżeli mają one być na weselu.

Tags: wesele, ślub, zespół weselny