Wesele – rozplanujmy wszystko zawczasu, aby później nie wpaść w panikę

Posted on 07/10/2019 8:33pm

Organizacja wesela to oczywiście dość złożone i skomplikowane zadanie. Zazwyczaj jednak czeka nas ono tylko raz w życiu, dlatego warto naprawdę się do niego przełożyć. W końcu każda para młoda chciałaby, by dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany na długi czas. Żeby tak było i żeby zaoszczędzić sobie stresów, warto zabrać się za wszystko jak najwcześniej.
Kiedy jest zatem stosowny moment, by zacząć planować? To zależy, jaki etap konkretnie mamy na myśli. Jeśli chodzi o zarezerwowanie sal weselnych, to wiele z nich musimy „zaklepać” już nawet dwa lata przed datą ślubu.
Warto zatem ze znacznym wyprzedzeniem zacząć analizować, gdzie chcielibyśmy zrealizować swoje przyjęcie weselne. Pozostałe kwestie możemy zostawić na trochę później. Oprócz wielkości ważna jest również lokalizacja sali. Dobrze gdyby znajdowała się ona w okolicach kościoła. Jeżeli jest to jednak niemożliwe, bierzmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Dlatego przygotujmy dla nich możliwy transport.
tort
Author: mnemosyne888
Source: http://www.flickr.com


Od czego więc zacząć? Rzecz jasna od dookreślenia listy gości. Wpierw zastanówmy się, na ile osób chcemy zrobić przyjęcie, a następnie pomyślmy, kto powinien się znaleźć wśród naszych gości. Niektóre osoby będziemy musieli z pewnością wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas chwil do namysłu.Dopiero, kiedy będziemy już mieli tę listę gości, będziemy mogli podjąć inne istotne decyzje, takie jak chociażby wybór sali, czy też ustalenie jadłospisu. Przeanalizujmy, czy sporządzanie potraw powierzymy firmom zewnętrznym, czy spróbujemy choć częściowo wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja zapewne będzie tańsza. Dowiedzmy się też, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak chociażby patera ceramiczna - patera ceramiczna idealna na tort ślubny. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, jednak w rzeczywistości okaże się bardzo ważne.


Warto pamiętać, że dla wielu ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z niemałą ilością stresu. Stąd też warto zatroszczyć się o to, aby już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten bardzo ważny dzień, nie będziemy martwić się o takie drobiazgi, jak to czy aby na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (świetna patera dwupoziomowa, a zamiast tego skoncentrujemy się na naprawdę ważnych rzeczach.

Tags: potrawy, jadłospis, przyjęcia weselne