Współczesna telewizja - czysta rozrywka?

Posted on 08/04/2019 7:33am

Odkąd na świecie pojawił się genialny wynalazek jakim jest telewizor, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Teraz telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym elementem wyposażenia dowolnego domu. Otrzymał on też centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na kilka odbiorników, tak by każdy członek rodziny miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zazwyczaj kończą się wojny o władzę nad pilotem.
Telewizja stała się dla nas odskocznią od trudów rzeczywistości. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie na kanapie i obejrzeć ulubiony film. Wyczerpani wieczną gonitwą pragniemy przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze skołatane nerwy. Artystyczne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś głębszego, dla równowagi. Ale od jakiegoś czasu nad telewizją skłębiły się czarne chmury. Zewsząd słychać wzburzone głosy, które wykrzykują, że jakość programów, pokazywanych w dzisiejszej telewizji, znajduje się na niebezpiecznie niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przewagę formy nad treścią. Dzisiaj program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy w takim razie telewizja utraciła swoją misję?program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, zarówno telewizja, jak i pozostałe media, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw opinii widzów. Jeżeli któryś program nie posiada wystarczającej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy także, że preferencje są przeróżne. Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie powstały specjalne kanały, do których już wszyscy rodacy mają dostęp.
Taka wielorakość jest nam wyjątkowo potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chęć na głupi żart, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej mamy obecnie wybór, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Tags: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial