Wybierasz się na ślub? Czy w dzisiejszych czasach wypada jeszcze dawać parze młodej coś innego niż banknoty?

Posted on 21/05/2019 12:24am

Jeśli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które ma miejsce w najbliższym czasie, wtedy na pewno zastanawiasz się teraz, co podarować parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż współcześnie jest to jeden z większych problemów, z jakimi muszą się zmierzyć goście weselni. Sytuacja komplikuje się bardzo w szczególności w przypadku kiedy nie znasz za dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeżeli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wówczas przejrzyj nasz krótki poradnik dotyczący tego, co obecnie wypada podarować w prezencie ślubnym, a co już dawno wyszło z mody.
Jeszcze parę lat wcześniej bez wątpliwości nie miałbyś właściwie żadnych wątpliwości - wówczas najczęściej dawało się parze młodej jako prezent pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej reguły - może poza rodzicami pary młodej, którzy najczęściej dają im jakiś duży prezent na nową drogę życia. Także starsze osoby z rodziny niejednokrotnie dawały jeszcze prezenty materialne, bowiem za ich czasów taka dokładnie była tradycja.Teraz jednak coraz częściej odchodzi się od podarunku w formie pieniędzy. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki podarunek najczęściej świadczy o tym, że nie zna się za dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się żadnego pojęcia, jaki prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie teraz powoli zaczyna się wracać do podarunków materialnych, które na pewno świadczą o odrobinę większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie banknotów do koperty zajmuje praktycznie parę sekund, zaś zakup prezentu wymaga już trochę większego zaangażowania.sesja weselna
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo zupełnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wówczas na pewno nie możesz się załamywać. Zazwyczaj państwo młodzi robią listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Jeżeli taką zrobili, zwyczajnie wybierz coś z niej i zaznacz, że kupisz daną rzecz. Najczęściej będą to wszelkiego rodzaju sprzęty AGD - młodzi zazwyczaj w ten właśnie sposób chcą wyposażyć sobie kuchnię w nowym domu. Sprzęt AGD zazwyczaj jest zresztą najlepszym prezentem z okazji ślubu. Jeśli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś ciekawy sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia - urządzenia do pielęgnacji ciała, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów (suszarko-lokówki) .

Tags: AGD, wesele, ślub, prezent