Wycieczka po Wrocławiu - co warto dostrzec w tym mieście?

Posted on 29/08/2018 5:29pm

Wycieczka po Wrocławiu naturalnie będzie niezwykle emocjonująca. Wrocław to śliczne miasto, które posiada mnóstwo do zaoferowania. Na początek warto udać się do serca Wrocławia, to znaczy zobaczyć rynek. Znajduje się tam masa kościołów, z jakich możemy podziwiać zachwycającą panoramę miasta, i także stare kamieniczki, niemało sklepów i mnóstwo intrygujących kawiarenek i kafejek.

Wrocław
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
We Wrocławiu warto wybrać się też do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji wypada zająć sobie niemało czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę odprężyć się i napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy szczególnie ciepłą wiosną i latem. Należałoby wybrać się także na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Możemy również pożyczyć kajak wypozyczalnia kajaków bądź rower wodny.

Park Szczytnicki to także znakomity pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 różnych gatunków drzew, dużo pięknych roślin, urocze mosty oraz kładki, którymi można przechadzać się. Pięknym miejscem jest również drewniany kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu pożądane byłoby zobaczyć też Most Grunwaldzki, który jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Mimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to kategorycznie wolno stwierdzić, iż Most Gru http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html k-->
Interesującym miejscem jest też Wyspa Słodowa, gdzie częstokroć odbywają się rozmaite imprezy plenerowe i koncerty, a na barkach zdołamy napić się piwa. Obok Wyspy Słodowej znajdują się także dwie inne - Wyspa Piaskowa i Bielarska, jakie także pożądane byłoby odwiedzić. Wyspy te wyróżniają Wrocław na tle innych miast, to cudowne miejsce na spacer oraz wypoczynek.

To ledwie kilka miejsc, które możemy ujrzeć, będąc w tym pięknym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, pożądane byłoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odkryjemy jeszcze więcej ciekawych miejsc i zabytków godnych zobaczenia.

Tags: rośliny, kościół, most grunwaldzki, zoo, Wyspa Słodowa